Správné používání klimatizace

O klimatizaci koluje mnoho mýtů – škodí zdraví, může za letní angíny apod. Opak je ale pravdou. Při správném používání může mít klimatizace naopak pozitivní dopad na náš zdravotní stav.

Jak tedy správně používat klimatizaci?

V prvé řadě dbejte na správné nastavení teploty. Doporučuje se, aby rozdíl mezi vnitřní a vnější teplotou nebyl vyšší než šest stupňů Celsia. V příliš podchlazené místnosti totiž skutečně hrozí onemocnění, včetně angíny. Na správné nastavení teploty byste měli brát ohled zvláště ve chvílích, kdy často přecházíte z venku do obytných prostor. Tělo se totiž hůře vyrovnává s nastalými teplotními šoky.

Další rada je: nesedět přímo pod klimatizací. Dbejte na to, aby studený vzduch neproudil přímo na vás. V opačném případě vám hrozí letní viróza nebo problémy s páteří. Myslete na to již při instalaci zařízení. Mělo by směřovat tak, aby co nejméně obtěžovalo okolí.

Při používání klimatizace se také řiďte základními radami, které spočívají v dostatečném pitném režimu, omezení střídání prostředí s výraznými teplotními výkyvy a v pravidelném větrání. Klimatizace vysušuje vzduch, a proto byste měli pravidelně doplňovat tekutiny. Také často nepřecházejte mezi prostorami s vysokými rozdíly teplot. Neustálé vystavování těla teplotním šokům může mít za následek vznik virózy. Nezapomeňte zároveň na to, že klimatizace nepřivádí čistý vzduch do místnosti, a proto dbejte na pravidelné větrání. Klimatizace sice funguje již jako čistička vzduchu, ale i přesto byste měli pouštět do místnosti čistý vzduch.

V neposlední řadě je důležitý správný a pravidelný servis klimatizace. Podle toho, jak často klimatizaci používáte, byste ji měli kontrolovat. V případě sezónního použití vám stačí provést jednou ročně řádný servis. Jestliže klimatizaci používáte celoročně i na přitápění, měl by být servis provádět alespoň 2krát za rok.

Nejlépe uděláte, když se obrátíte přímo na odborníka, který provede potřebnou údržbu. Důležité je především vyčištění filtrů, výměníků, ale také čištění kondenzátorů u venkovních jednotek. Pravidelným servisem klimatizace prodloužíte životnost zařízení.

Nutnými činnostmi jsou především výměna a čištění filtrů, které zachycují prachové částice a nežádoucí organismy ze vzduchu.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

https://www.ventilatory-shop.cz/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *