Renovace podlahové krytiny

Podlaha je nedílnou, ba dokonce velice důležitou součástí jakéhokoliv interiéru. Během let a pravidelného užívání však dochází k jejímu opotřebování, jež bývá mnohdy viditelné. V takový okamžik přichází na přetřes renovace podlahové krytiny.

Tu lze řešit dvěma odlišnými způsoby. Pokud máte na podlaze položené lino, koberec nebo poškozený laminát, jen těžko provedete nápravu nevzhledného povrchu. V takovém případě je nutná kompletní výměna.

Pakliže máte doma dřevěné podlahy, je renovace dokonce na místě.

Jak postupovat při broušení podlahy?

Dřevo je přírodním materiálem, který je možné zbrousit. K tomu samozřejmě potřebujete odpovídající náčiní. Jsou to speciální plošné brusky, včetně těch rohových. Nežli se pustíte do této činnosti, proveďte potřebnou přípravu.

  • Zatlučte jakékoliv vyčnívající hřebíčky, aby nemohli poškodit brusku
  • Připravte si několik brusných papírů, od těch nejhrubších s označením P40, až po ty nejjemnější pro finální upotřebení – P60 až P80

Počítat byste měli s dalším náčiním pro odstranění rýh a s výkonným vysavačem. Ten vás zbaví zbytků prachu, jejž nevysála profesionální bruska.

podlaha

Důležitá povrchová ochrana

Renovace podlahové krytiny však nekončí výše zmíněným, navíc, pokud jde o dřevěné podlahy. Po důkladném vyčištění konkrétních prostor přichází na přetřes olej, lak či vosk. Ano, speciální přípravky, jimiž vytvoříte silnou a odolnou vrstvu proti ostatnímu poškození.

V tomto směru si můžete hrát i s výsledným zabarvením dřevěné podlahy.

Renovace svépomocí nebo od profesionálů?

Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoznačná. Pakliže nedisponujete dostatečnými znalostmi z tohoto oboru a nemáte možnost výpůjčky brusných zařízení, nepouštějte se do této činnosti svépomocí. V takovém případě naděláte více škody, než užitku. Dejte raději přednost odborníkům.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: sumetho).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.