Rekuperace vzduchu má svůj význam

Stále čistý a svěží vzduch v interiéru. To je pravděpodobně sen všech majitelů libovolných nemovitostí. Tato potřeba vyvstává o to více, pakliže máte dokonale uzavřený vnější plášť objektu, zasazena nová plastová okna a další doplňky obdobného typu.

V takový okamžik se bez pravidelného a stálého větrání téměř vůbec neobejdete. A pokud náhodou přísun čerstvého vzduchu omezíte, můžete se těšit na výskyt nejrůznějších plísní, roztočů a jiných bakterií.

Místo pootevřených oken a mikroventilace vsaďte na daleko efektivnější řešení, jež tvoří rekuperace vzduchu.

Praktické větrání s rekuperací tepla

Pakliže jste o tomto moderním výdobytku doposud neslyšeli, nastíníme vám ve zkratce, oč se jedná. Pod uvedeným slovním spojením si představte systém větrání rozvedený do jednotlivých místností rodinného domu či bytu. Toho je docíleno na pomoci odpovídající vzduchotechniky, tichých ventilátorů a koncového zařízení v podobě rekuperační jednotky.

Rekuperace vzduchu sebou přináší spoustu zajímavých výhod.

  • Vnitřní prostor je větrán automaticky bez vašeho přičinění
  • Nedochází k hromadění vlhkosti
  • Minimální tepelné ztráty

Právě poslední bod je kromě zmíněného velice zásadní. Je totiž dokázáno, že pravidelným větráním prostřednictvím klasických oken přicházíte až o 30 – 40 % vyprodukovaného tepla v domácnosti. To vás se systémem rekuperace vzduchu dozajista nečeká.

rekuperace vzduchu

Větrání interiéru bez náročných rozvodů po objektu

Jestliže se chcete vyhnout jakýmkoliv stavebním pracím a rozvodům po bytě, máte možnost využít moderního řešení v podobě decentralizovaných ventilačních zařízení určených vždy do jediné místnosti. Obvykle jde o designově zajímavé prvky vnitřních prostor, jejichž výkon můžete kdykoliv navýšit.

Zajistěte si příjemné a nadstandardní životní prostředí také u vás doma.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Keerati).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přečtěte si také:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.