Luxus a nápaditost: svítidla Tom Dixon

Britský design je ztělesněním elegance, která je však ozvláštněna hravými prvky a nápaditými detaily. Pro své originální koncepce respektujícími tradice a také mimořádně široké portfolio nábytku i interiérového osvětlení je oceňováno tvůrčí seskupení Tom Dixon, jehož popularita už dávno překročila hranice britského impéria.

Britský design, který vám učaruje

Zatímco zpočátku svého působení se designérský ateliér Tom Dixon věnoval tvorbě originálního nábytku, v roce 1988 se jeho pozornost obrátila novým, velmi slibným směrem. Orientace na jedinečná svítidla se ukázala jako správný krok, který brzy přinesl své ovoce a posunul tuto značku na vyšší úroveň. O jejím úspěchu svědčí mimo jiné světelné instalace nacházející ve významných londýnských institucích, například ve věhlasné restauraci Královské akademie.

Tvorba designérského ateliéru Tom Dixon je velmi dobře rozpoznatelná díky několika rysům. Čím jsou okouzlující svítidla charakteristická?

Luxusní materiály i tvary

Jestli jsou něčím populární stropní svítidla, nástěnné a stojací lampy značky Tom Dixon pověstné, pak je to rozhodně důraz na kvalitní materiály. Do centra dění se dostávají luxusní kovy v nejrůznějších podobách. Pravdou je, že kovy patří mezi nadčasové materiály, které v každém interiéru naleznou své uplatnění. Kovové osvětlení bez problémů zapadne do jakéhokoli prostoru, ale rozhodně nezůstane bez povšimnutí. Mohlo by se zdát, že kovová svítidla mohou být poněkud jednotvárná. To rozhodně neplatí v případě osvětlení Tom Dixon. Díky použití kovů různých barev a také využití různých typů povrchových úprav se otevírají takřka nekonečné možnosti pro tvorbu stropních svítidel, nástěnných a stojacích lamp klasických i netradičních tvarů.

Hra odlesku a třpytu

Velké kovové plochy jsou nejen znamením luxusu, ale především dávají prostor pro působivé odlesky a odrazy. Správně umístěná lampa dokáže opticky zvětšit prostor. Jednotlivé druhy kovů si navíc skvěle rozumí i mezi sebou a vy tak můžete směle zkombinovat svítidla z naprosto odlišných produktových řad. Nesoulad mezi leštěnými a matnými kovy je jenom zdánlivý, neboť vše se podřizuje stanovené koncepci, která se jako červená niť vine napříč celým portfoliem designového osvětlení Tom Dixon.

A aby byla svítidla dokonalá do posledního detailu? Od toho tu jsou vskutku netradiční žárovky, které rovněž vznikly pod taktovkou umělců tvořících pod záštitou designérské dílny Tom Dixon.

Učarovala vám jedinečná svítidla Tom Dixon, kterým vládnou kovy v klasických i netradičních podobách? Sami jistě uznáte, že osvětlení s důrazem na kvalitu použitých materiálů a originální design bude vašemu interiéru „slušet“.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.