Sádrokarton jako ideální stavební materiál

Sádrokarton se stal během několika posledních let dosti vyhledávaným stavebním materiálem, který v mnohých ohledech nahrazuje i klasické cihly. Je to způsobeno především jeho vlastnostmi. Desky, jejichž výrobní složkou je lisovaná sádrová hmota umístěná mezi dvě plochy silného kartonu.

Ať už může znít tato definice jakkoliv křehce, opak je pravdou. Při správném montážním postupu vytvoříte velice bytelné stěny, stopy, podhledy a mnohé další interiérové prvky. Výrobek, jehož kvalita je ověřena desítkami dlouhých let.

Výhody sádrokartonových desek

Sádrokarton nabývá bezpočtu podob. Ty rozšiřují vlastnosti tohoto stavebního materiálu a jeho užití. Vedle klasických desek narazíte také na ty protipožární nebo odolávající vyšším vlhkostem, jež vynikají například v koupelně.

Z pohledu technických parametrů lze zmínit určitě následující.

  • Rychlá a jednoduchá montáž, k níž nevyžadujete žádné speciální náčiní
  • Materiál lze velice snadno tvarovat a uzpůsobit jej vašim náročným potřebám
  • K dělení dochází za pomoci obyčejného řezání
  • Izolační předpoklady se pojí s hlukovou odolností
  • I přes menší tloušťku sádrokartonu oceníte jeho celkovou pevnost
  • Dlouhá životnost

sadrokarton

Montáž zvládne každý domácí kutil

Jestliže vás oslovili vlastnosti sádrokartonových desek, ale bojíte se případné instalace, můžeme vás uklidnit. Při správném postupu se vám s materiálem bude pracovat daleko lépe, než s kterýmkoliv jiným.

Základem všeho jsou hliníkové profily. Ty rozmístíte v předepsaných vzdálenostech. K nim jsou následně připevněny desky, mezi něž je často doplňována potřebná izolace ve formě speciální vaty.

Sádrokarton lze zakoupit od nejrůznějších výrobců přinášejících rozdílné délky, šíře a tloušťky. Ty největší dosahují cca 25 mm. Prověřenou kvalitou je značka Rigips, Knauf a Norgips.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: sumetho).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.