Venkovní fasáda mnoha podob

Venkovní fasáda tvoří významnou část jakékoliv nemovitosti. Jde v první řadě o estetickou záležitost, jež vypovídá o mnohém. Důležité je však i složení, s nímž se pojí patřičná prodyšnost, voděodolnost a dlouhá životnost. Všichni, kdo si uvědomují tyto věci, pak zdlouhavě tápou, jaký typ venkovní fasády zvolit.

Z hlediska materiálového lze narazit na velké množství druhů, jejichž dělení může dál pokračovat. Nejčastěji se setkáte s těmito variantami.

  • Akrylátové omítky
  • Silkátové omítky
  • Silikonové omítky

Každý produkt se prezentuje zcela odlišnými vlastnostmi, jež vyhovují potřebám konkrétního člověka.

Akrylátové omítky

Vodě-odpudivá směs pyšnící se vysokou pevností, na což má bezpochyby vliv přísada v podobě pryskyřice. Z hlediska pořizovacích nákladů jde pravděpodobně o tu nejlepší variantu. Nízkou cenu však kompenzují určité zápory, s nimiž je třeba počítat.

Vedle horší paropropustnosti je to zachytávání špíny na povrchu. Tyto charakterové vlastnosti ve své podstatě degradují použití na běžném a dnes již často aplikovaném fasádním zateplení.

Silikátové omítky

fasadaTy jsou ve své podstatě opakem omítek akrylátových. Jejich paropropustnost je vynikající, bohužel tím utrpěla vodě-odpudivost a pružnost. Při neodborném natažení a nedostatečné péči se může stát, že se po několika letech objeví nepříjemné mechy a plísně na vnějším povrchu.

V rámci složení je použita jedná velice zásadní složka, kterou je draselné vodní sklo.

Silikonové omítky

Cenově pravděpodobně nejdražší řešení, čemuž odpovídá i předkládaná kvalita. Tento druh fasády si bere od každého něco, jak z akrylátových, tak silikátových omítek. Nutno podotknout, že pouze to lepší.

K dispozici je navíc bezpočet nejrůznějších odstínů, v závislosti na tom, jakému výrobci dáte přednost. Silikonové omítky jednoznačně vévodí současné době.

Ohrožují vaši fasádu sprejeři a vandalové? Nainstalujte si skrytou fotopast a chyťte je přímo při činu. Fotopast je zařízení, které v případě zachycení pohybu pořídí snímek či video. Díky němu zjistíte pachatele.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Serge Bertasius Photography).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.