Financování nového bydlení

Nákup vlastního bydlení, ať už jde o bytové jednotky nebo rodinné domy, to je sen bezpochyby každého člověka. Vytvořit si příjemné rodinné zázemí, v němž se budete cítit dobře. Pevná střecha nad hlavou však něco stojí a jen málokterý občan je schopen vše financovat svépomocí.

Pro tyto případy existuje hned několik praktických variant, jak se domoci svého životního snu. Jestliže zrovna nemáte to štěstí a nedostanete podporu od státu či konkrétní obce, kam se chcete stěhovat, přichází na přetřes následující možnosti.

Máte stavební spoření? Využijte ho!

financovani noveho bydleniVelká spousta lidí si od relativně útlého věku šetří peněžní prostředky právě prostřednictvím stavebního spoření. Patříte-li do této sorty občanů, pak neváhejte a zkuste na potřebnou finanční sumu dosáhnout tímto způsobem.

Připravte se ale na to, že výhodné úrokové sazby nejsou zadarmo, a vy musíte splňovat určité náležitosti, hlavně z pohledu cílové částky a doposud naspořených peněz.

Jestliže neprojdete schvalovacím řízením, existujte u stavebního spoření ještě jedna praktická cesta. Tu tvoří překlenovací úvěr, jenž bude alternativou do té doby, než se domůžete klasického úvěru tohoto typu.

Hypotéční úvěr mnoha podob

Druhým způsobem, jak financovat vlastní bydlení je bezpochyby hypotéka. V jejím případě se nabízí bankovní a nebankovní varianta. Ta první bude určitě bezpečnější a výhodnější, i přesto, že je spojena s náročnou administrativou.

Jestliže jste dostatečně bonitním klientem, v lepší situaci máte ještě nějaké úspory, vězte, že u banky projdete bez větších problémů. Výjimkou není ani žádost obou partnerů, kteří mají šanci na dosažení vyšších finančních sum.

V rámci hypotéčního úvěru vás bude zajímat především velikost úrokové sazby, poplatky za jednotlivé úkony, doba fixačního období, popřípadě sankce za předčasné splacení.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: David Castillo Dominici).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.