Nákup nemovitosti v exekuci

Nemovitosti libovolného typu lze v dnešní době zakoupit nejrůznějšími způsoby. Naprostou klasickou jsou realitní kanceláře a inzeráty. Bohatá portfolia objektů a pozemků, na něž reagujete a vyjednáváte konkrétní podmínky pořízení.

Každý si jistě mezi přemírou těchto inzerátů všiml, že sem tam se objeví nemovitost v exekuci, která je na prodej. Již samotný název „exekuce“ je pro mnohé občany doslova strašákem a proto se podobným inzercím raději vyhýbáte. Není však žádného důvodu, ba naopak.

Využijte prodej k prospěchu svému

Je to sice nepříjemné, ale tento nákup je vykoupen určitým lidským neštěstím, za nějž vy v žádném případě nemůžete. Je to dlužník, jemuž byla nařízena exekuce a exekuční příkaz k prodeji. Vy jste na straně kupujícího, jež má šanci získat nemovitost za velice zajímavých cenových podmínek.

Nákup nemovitosti v exekuci lze realizovat dvěma odlišnými způsoby.

  • Dohodnete se přímo s vlastníkem exekuce – Pakliže proběhne vše po dobrém, můžete si přímo s dlužníkem vyjednat dosti lákavé podmínky prodeje, které budou prospěšné obou stranám.
  • Dražba – Vyčkáte, až půjde nemovitost do dražby a začnete soutěžit vámi akceptovatelnou nákupní cenu.

nemovitost v exekuci

Pořiďte si nemovitost za polovinu její hodnoty

Právě k tomuto cíli se dopracujete pouze za předpokladu, že nemovitost skončí v dražbě, ideálně v té opakované. V prvním kole je daný objekt dražen na 2/3 své skutečné hodnoty. Pakliže nikdo nepřihodí, přichází na přetřes druhé dražení, v němž je cena domu či pozemku poloviční.

Nákup nemovitosti v exekuci je tak vynikající a poměrně jednoduchou cestou, jak se domoci značné úspory. V případě větších rodinných domů může jít dokonce o statisícové částky.

Určitou nevýhodou je sladění s procesu dražby s bankovní institucí, u níž si vyřizujete hypotéční úvěr. Nadměrné množství administrace se však vyplatí.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: hywards).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přečtěte si také:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.