Víte, čím vyniká borovice lesní ‘Norske Typ’?

Doplňte svoji zahradu o zajímavý okrasný strom. Jedním z možných adeptů může být i borovice lesní ‘Norske Typ’, která vyniká svojí dlouhověkostí a nenáročností na pěstování.

Vzhled borovice lesní ‘Norske Typ’

Borovici lesní v našich končinách najdete až do výšky 1 000 metrů nad mořem. Jedná se přitom o 40 až 45 metrů vysoké dřeviny, které se pyšní rovným a dole zpravidla vyholeným kmenem. Konkrétní vzhled se však pochopitelně odvíjí od toho, v jakých podmínkách strom roste. Na nehostinných skalnatých stanovištích tak může být borovice lesní mnohem menší a zkroucenější.

Kultivar borovice lesní ‘Norske Typ’, má kuželovitou a malebnou korunu. Je pro něj charakteristická nepravidelná struktura větví a husté zavětvení, zpravidla až k zemi. Tento kultivar je schopen dosáhnout výšky přibližně 12 metrů. Pyšní se krásnými modrošedými jehlicemi, které vyrůstají v jednotlivých svazečcích po dvou kusech. Jsou dlouhé přibližně 4 centimetry a oproti původní borovici lesní jsou také více zkroucené.

Vyžaduje propustnou půdu

Dříve než se rozhodnete popisovaný kultivar pěstovat, měli byste vědět vše o nárocích na půdu. Tato dřevina na půdu není nijak náročná. Půda by měla být především dobře propustná a vyhýbejte se jejímu trvalému přemokření.

Borovice lesní rovněž vyniká svojí vysokou mrazuvzdorností. Bez problémů zvládne i teploty pod -40°C. A problémy jí nečiní ani příliš velké horko a sucho nebo znečištěné ovzduší.

Kam borovici lesní v zahradě vysadit

V zahradě se borovice lesní bude vyjímat buď jako solitéra nebo i součást větší výsadby. Svým barevným provedením perfektně doplní listnaté stromy, jalovce, vřes nebo rododendrony. Díky tomu, že dobře snáší tvarování, si z ní můžete vytvořit i efektně vypadající bonsaj.

Více informací ze světa okrasných stromů najdete na www.okrasne-stromy.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přečtěte si také:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *