filtr bazen

Podle čeho vybírat bazénovou filtraci?

Horké letní počasí žene řadu z nás do obchodů a hobby marketů za jediným účelem – pořídit bazén, ve kterém bychom se alespoň trochu ochladili. Bazén je ovšem jednou, nikoliv jedinou položkou, kterou je potřeba zakoupit. Aby byl pobyt v něm hygienický a komfortní, je důležité nepodcenit také výběr správné bazénové filtrace. Jak na to?

Do prodejny nebo na internet?

Filtry do bazénů dnes pořídíte nejen v kamenných prodejnách, ale také na internetu. Druhá zmíněná varianta bývá obvykle levnější. Navíc řada e-shopů dnes již nabízí službu praktického rádce, který vám pomůže se správným výběrem. Pokud tuto službu u vybraného prodejce nenajdete, nezoufejte. Poradíme vám, jak vybrat bazénovou filtraci a nešlápnout při tom vedle.

Zaměřte se na výkon

Jako první by vás při nákupu měl zajímat filtrační výkon bazénové filtrace. Čím větší bazén doma máte, tím větší by měl být také filtrační výkon filtru do bazénu. Abyste měli představu o tom, na jaké filtrace se při nákupu zaměřit, objem bazénu vydělte čtyřmi, čímž získáte kubíkový výkon čerpadla. Dle tohoto parametru pak už můžete vybírat konkrétní výrobek.

Na druhu záleží

Kromě výkonu je potřeba zohlednit i druh filtrační jednotky, kterou budete k bazénu pořizovat. Obecně se můžete setkat s kartušovými filtracemi, které sice nenabízí bůhvíjaký výkon, jsou ale cenově dostupné a má smysl je pořizovat pro zahradní bazény s objemem do 8 m3.

Dnes jsou ale oblíbené spíše pískové filtrace, které nabízí větší výkon a jsou tudíž vhodné také pro větší bazény. Pracují na přírodním principu filtrování vody přes pískovou náplň, kde zachytávají nečistoty křemičitým pískem. Velkou výhodou pískových filtrací je i to, že filtrace vody zabere podstatně méně času než v případě kartušové filtrace. Nevýhodou je potom vyšší cena těchto filtrů do bazénů.

Zajímejte se také o doplňkové funkce

Výkon a typ bazénové filtrace patří mezi ty nejdůležitější parametry výběru. Kromě výše uvedeného je ale dobré zajímat se také to, co dalšího vám může vybraný filtr nabídnout.

Některé výrobky jsou vybaveny tzv. solinátorem (ze slané vody uvolňuje chlor a tím ji desinfikuje), jiné například chlorinátorem (chlor je v tomto případě do vody přidávám přímou cestou).

Modernější filtrační jednotky mohou být vybaveny i časovačem nebo třeba UV lampou, která ničí mikroorganismy ve vodě. Obecně ovšem platí, že čím větší škálou funkcí vybraná filtrace disponuje, tím bude její pořizovací cena vyšší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.