Řezání vodním paprskem je vysoce přesné a sofistikované

CNC stroje mají spoustu podob, mezi ty asi nejznámější a nejvyužívanější se dnes řadí CNC lasery. Pokud budete spolupracovat se společností Awac, která se zaměřuje na prodej CNC strojů, ale také mnoho dalších služeb s nimi souvisejících, můžete velmi výrazně uspořit a podpořit kvalitní výrobu. Povězme si něco o jejich průkopnické metodě, tedy o řezání vodním paprskem.

Vodní paprsek

Využít můžete služeb řezání vodním paprskem Praha, řezání vodním paprskem Plzeň, ale také řezání vodním paprskem v Brně. Firma Awac patří k tomu nejlepšímu u nás, pokud hovoříme o řezání kovových i nekovových materiálů těmi nejmodernějšími metodami. Řezání vodním paprskem je založeno na vysokém tlaku vody, která je v tryskách regulována do velmi tenkého paprsku, podobnému tomu laserovému. Princip řezání je ovšem oproti laseru poněkud jiný, už proto, že se jedná o řez pod tlakem generovaným čerpadly.

Využití vodního paprsku

Co se týká využitelnosti této metody, pak hovoříme o celém spektru lidských oborů. Řezání vodním paprskem si tedy najde využití kupříkladu v následujících oblastech:

  • V elektronice a elektrotechnice
  • Ve strojírenství
  • Ve stavebnictví
  • V lehkém průmyslu
  • V reklamě

Dva typy paprsku

Při řezání měkčích materiálů se využívá běžná voda, ale co když bude třeba dělit a řezat poněkud náročnější a odolnější materiály? V takovém případě se do vodního média přidávají abraziva, tedy pevné látky, které napomáhají lepšímu obrušování materiálu. Takové abrazivo je třeba při řezání vodním paprskem zvolit dle tvrdosti materiálu, například se používá granát.

Opravy i servis

Awac se zaměřuje na prodej CNC strojů a CNC laserových řezacích strojů, ale kromě toho pro vás zajistí také opravy CNC strojů či kompletní servis CNC strojů. Záleží jen na vás, zda budete více věřit laseru, nebo vyzkoušíte novou metodu řezání s pomocí vodního paprsku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přečtěte si také:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *