solarni filtrace jezirek

Solární vodotrysk dokáže zpříjemnit prostředí zahrady

V současné době se více než jindy skloňuje slovo ekologické. Je to celkem pochopitelné. O přírodu je třeba pečovat i tím, že se k ní chováme ohleduplně. A jednou z možností, jak takto činit, je využívat energii ze slunce. Ta se dá efektivně použít i na zahradě – například u solárního zavlažování, vodotrysku nebo filtraci v jezírku.

Zalévání bez práce

V létě je nutné zalévat pěstované užitkové i okrasné rostliny každý den. Zvláště v parném horku se bez vydatné zálivky neobejdou. Jenže voda z vodovodního kohoutku je poměrně drahá a nosit konve s dešťovou vodou je zase fyzicky hodně náročné. Pohodlným řešením je solární zavlažování, které je možné použít na zalévání zahradní plochy, skleníku, na terase i balkoně. Stačí mít k dispozici rezervoár, kam při deštích chytáte vodu. Díky kompletnímu automatickému zavlažovacímu systému, jehož součástí je také čerpadlo, solární panel a elektronické řízení, vám odpadne spousta práce. Čím více bude svítit slunce, tím více dostanou rostliny ze systému vody.

solarni filtrace jezirek

Solární vodotrysk udělá radost hlavně dětem

Zahradní jezírko je příjemným zpestřením prostředí zahrady. Umí navodit pohodovou atmosféru, zároveň poskytuje ptákům nebo hmyzu možnost se napít. Dětem možná udělá velkou radost, bude-li součástí zahradního jezírka také solární vodotrysk. Jedná se o výkonný solární krystalický modul se čtyřmi různými nástavci, který funguje, když slunce svítí. Protože nemá ukládání energie do akumulátoru, je opravdu nutné k jeho provozu přímých slunečních paprsků.

Solární filtrace pro zahradní jezírka

V každém zahradním jezírku je nutné nastolit biologickou rovnováhu, aby v něm mohly žít zároveň i ryby. K tomuto účelu slouží také solární filtrace, která vodu okysličuje a poskytuje tak živým organismům vhodné prostředí pro život. Sestava se skládá z filtračního boxu s úchyty, pěnových vložek a síťovaných sáčků. Aby filtrace správně fungovala, potřebuje mít dostatečnou hloubku, a to minimálně 30 až 35 cm.

Připravte se na nadcházející sezónu včas. Solární filtraci, vodotrysk i zavlažování lze zakoupit i nyní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.