ploty a brany

Oplocení, za které se rozhodně nemusíte stydět

Plot představuje užitečného pomocníka, které pomáhá chránit před povětrnostními vlivy, nezvanými návštěvníky či zvídavými pohledy sousedů.

Funkční oplocení: Jak postupovat při jeho výběru?

Ploty a brány plní nejenom funkci ochrannou, ale i estetickou. Oplocení by tak nemělo pouze „lahodit“ oku, ale mělo by zapadat do celkového rázu krajiny a okolní výstavby. Je proto pochopitelné, že na venkov se hodí spíše přírodní materiály, zatímco městskému oplocení vévodí odolné bezúdržbové ploty, jaké představují ty z kovu nebo betonu.

Zatímco pohledová část nás reprezentuje a nebojíme se proto i větších pořizovacích nákladů a investic, směrem na zahradu můžeme sáhnout po levnějších materiálech. Velmi oblíbené jsou v poslední době živé ploty nebo ty z pletiva. Oplocení slouží primárně k ochraně našeho majetku a rozdělení hranic jednotlivých pozemků. Pokud to okolností vyžadují, je možné vybírat ploty, které mohou například chránit proti povětrnostním vlivům.

Zpřístupnění příjezdové cesty

Sekční garážová vrata se dnes stávají už jakýmsi standardem rodinných domů. Méně často k vidění jsou potom posuvné brány, které přinášejí ještě větší komfort příjezdových cest.

A jak vlastně vybrat materiál posuvných bran, případně samotného oplocení? Ve hře je celá řada faktorů, mezi které patří například klimatické podmínky v dané oblasti, náročnost údržby, případně finanční možnosti zadavatele. Jako u jiných staveb, i zde je možné zvolit variantu svépomocí, či si nechat vypracovat celý projekt na klíč. V takovém případě je ale zapotřebí počítat s výrazně vyšší pořizovací cenou.

Oplocení nemusí být vždy celistvé, z jednoho materiálu. Ba naopak netypický ráz mu dodáte kombinací více materiálů, které spolu vhodně zkombinujete. Velmi oblíbená kombinace je například kámen a kov nebo beton a dřevo. Jedinečného vzhledu je možné docílit i za pomoci přírodního oplocení, to si ovšem žádá pravidelnou údržbu. Stejně tak i ploty ze dřeva, které vyžadují pravidelný nátěr pro vyšší odolnost a životnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.