Myslete na zdraví svého auta a dopřejte mu pravidelné testy

Stejně jako lidé chodí pravidelně k lékaři, i automobily, kola speciálně, si zaslouží pravidelné kontroly. Nečekejte, až se stane nějaký průšvih, ale snažte se mu předejít. Příčiny, které mohou vést k vážné záhadě, jsou často skryté a dlouho se neprojevují. Neodkládejte tak návštěvu pneuservisu Praha až na moment, kdy se svým vozidlem zůstanete někde trčet.

Jak poznám, že je něco špatně?

Stačí, abyste pocítili, že se vám obtížně zatáčí, zničehonic roste spotřeba paliva nebo se bezdůvodně zhoršují jízdní vlastnosti vašeho auta. Takové situace by pro vás měly být alarmem. Mohou být příčinou špatné geometrie podvozku. Tato nepříjemnost se vám mohla přihodit například při špatném parkování na chodníku nebo nerovnoměrným rozložením hmotnosti auta na nápravu. Spravit ji vám pomůže pneuservis na Praze 10 a jeho laserová 3D geometrie se skvělými diagnostickými vlastnostmi.

Krátká brzdná dráha může zachraňovat životy

Pokud se vám zdá, že při brzdění zastavujete stále dále a dále nebo pociťujete škubání a podkluzování kol, je nejvyšší čas na test brzdových kotoučů. Doporučujeme tak učinit co nejdříve, pro bezpečné brzdění je zapotřebí využívat maximální potenciál brzdových destiček. Test brzd byste měli provádět pravidelně, zhruba jednou do roka.

Poškozené tlumiče snižují životnost pneumatik

Když už se bavíme o pravidelných kontrolách a prohlídkách, existuje ještě další spousta testů a kontrol, které můžete podstoupit, chcete-li mít jistotu že máte své auto ve stoprocentním pořádku. Kromě testu brzdových kotoučů se jedná například o test podvozku nebo test tlumičů, který prokáže či vyvrátí poškození tlumičů, které mají velký vliv jednak na komfort jízdy a také na životnost a stav pneumatik.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přečtěte si také:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *