Pokládka parket

Při rekonstrukci bytu nebo domu nás samozřejmě nemine ani výměna podlahy. V současné době si můžeme na trhu vybrat z velkého množství nejen druhů podlah, ale i vzorů, barevného provedení i imitací přírodních materiálů. Pokládka podlahy tak může být dokonale provedenou realizací našich představ o krásném a harmonickém bydlení. Otázkou tedy zůstává, jakou podlahu si vybrat. Samozřejmě záleží na několika okolnostech, které musíme zohlednit. Je to především úvaha o tom, kam vlastně takovou podlahu budeme pokládat a dále pak je to její cena.

Elegance a pocit luxusu

Tak takovými přívlastky se mohou pyšnit zejména starší domy, které mají prvorepublikový nádech a neztrácejí své kouzlo. Podlahy v nich ale nemusejí být již kvalitní a tak se rozhodujeme mezi laminátem a tradičními dřevěnými parketami. pokud bychom tedy chtěli zachovat tento styl, tak parkety jsou tou nejlepší volbou. Můžeme je totiž položit nejen na betonový podklad, ale i na dřevěný. Veškeré práce spojené s pokládkou parket bychom ale jistě měli přenechat odborníkům, protože pokládka parket přece jen není zrovna jednoduchá a ten pocit elegance a luxusu by nám mohla naše neodborná montáž zřejmě jen pokazit. Podlaha z parket dodává celému prostoru styl. Pokud budeme postupovat podle technologického postupu a budeme pro svůj vzor používat parkety vždy z jiné krabice, docílíme tak  efekt přírodního dřeva.

Dokonale čistý podklad je základ

Hlavním bodem každé pokládky nové podlahy, je její čistý a zcela rovný podklad. Bez toho nemůže žádná pokládka ani začít, protože finální výsledek by pak znamenal spíše katastrofu. Pokud nám tedy podlaha vykazuje nedokonalosti a nerovnosti, musejí se okamžitě odstranit. Nejlepší způsob je vytmelit mezery, díry, prohlubně  a následně dokonale a do hladka vybrousit. Je to důležitý proces celé pokládky jakékoliv podlahy a to nejen té parketové. Odborné firmy mají k dispozici nejen kvalitní podlahářské tmely, ale i techniku, která je nám k tomu nápomocná. Brusky jsou dnes velmi výkonnými a dobrými pomocníky pro práci s podlahou, takže se nemusíme obávat, že pracovníkům firmy nepůjde práce od ruky. Pokud máme takto připravený podklad pro pokládku podlahy, musíme ji dobře vyluxovat od prachu a můžeme začít se samotnou pokládkou.

Jdeme pokládat

Parkety můžeme pokládat prakticky do jakéhokoliv tvaru, záleží na našem přání, nejoblíbenější je klasický tvar do písmene V. Takovým nepsaným pravidlem, kterého se firmy drží je, jedna parketa = jedna minuta, takže zde můžeme malinko odhadnout čas, který na celé realizaci strávíme. Velmi důležité je také přikládání další parkety, kterou musíme dobře doklepnout nejlépe gumovou palicí, aby jsme ji nepoškodili. Lepidlo, které jsme samozřejmě nanesli na podklad před samotnou pokládkou musí mít správnou konzistenci a musí být rovnoměrně rozetřeno.

Chyby při pokládce parket

K velkým chybám při pokládce parket dochází paradoxně již před samotným položením podlahy. Nerovný povrch, který ještě vykazuje stopy vlhkosti je tím nejhorším podkladem pro jakoukoliv podlahu, nejen pro tu parketovou. Také pevnost podlahy by měla být uzpůsobena zatížení podlahy v místnosti. A ještě jedna rada, určitě na vyplnění případných mezer nebo jiných vzniklých nedokonalostí nepoužívejme žádný druh silikonu. Ten by jednoznačně zkazil celou naši snahu a práci a při případné renovaci parket by nám značně zkomplikoval práci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.