Dodávky nejen na dovolenou

Mnoho lidí si na svou zaslouženou dovolenou pronajme dodávku. Dát přednost kempování, karavanování dává přednost stále více zájemců, kteří mají rádi dobrodružství, ale také svůj styl a chtějí vyzkoušet něco nového. Nabízí se zde několik možností, které nás utvrzují o tom, že pronajmout si takovou dodávku není vůbec špatný nápad. Co to všechno vlastně obnáší?

Možnost volby

Jestliže tedy máme před sebou dovolenou nebo jestli chceme vyjet s rodinou jen tak na pár dní někam na výlet, máme zde možnost jet vlastním vozem, hromadnou dopravou, ale také vypůjčenou dodávkou. Není to nijak složitá situace, jen se musíme rozhodnout, čemu dáme přednost. Cestování hromadnými prostředky má určité výhody, které nemají zase ty ostatní možnosti a naopak. Poku ale chceme více prostoru, časovou nezávislost a zároveň komfort, je půjčení obytné dodávky tím pravým řešením.

Komfort především

Jde tady zejména o určitý druh pohodlí a komfortu. S půjčenou dodávkou můžeme projet klidně celou republiku stejně, jako vlakem, ale tady jsme vázáni časem a může se samozřejmě stát i to, že vlak bude mít zpoždění a bude přeplněný. Jestliže ale chceme komfort a pohodlí, můžeme si zajít do nejbližší autopůjčovny a vůz si zapůjčit. Výběr je vcelku veliký a nabídka autopůjčoven široká. Najít tu spolehlivou firmu ovšem zase tak jednoduché není, ale s klidem můžeme konstatovat, že jejich reference si můžeme přečíst na webových stránkách firmy a podle toho již není tak složité vybrat si spolehlivou firmu. Jejich vozové parky jsou pravidelně podle potřeby obnovovány a jsou v dobrém stavu. Výběr je také široký a tady můžeme vybírat z užitkových vozů nebo z vozů pro osobní účely. V případě dovolené je samozřejmě lepší volba komfortní dodávky s vybavením.

Co od toho můžeme očekávat?

Chceme – li si dokonale a netradičně dovolenou užít, karavanování je vhodným řešením. Tyto obytné dodávky nám nabízejí široké možnosti a to nejen velikostí, ale i výbavou. Tento hotýlek na kolečkách je vhodný pro ty, kteří neradi nocují v hotelích a penzionech. Odpadá tady tak případná rezervace ubytování a navíc tady máme komfort v podobě vlastního soukromí a klidu. Tyto dodávky jsou také vybaveny minikuchyní s lednicí a mnohdy zde bývá i malé chemické wc. Velkou výhodou takového pronájmu dodávky především časová nezávislost. Nejsme závislí na cestujících a můžeme si zastavit prakticky kde se nám líbí. Samozřejmě musíme dodržovat pravidla možného parkování.

Na co si dát pozor

Před každým podpisem smlouvy bychom měli ale dát pozor na několik faktorů, které by nám pak mohly znepříjemnit celou situaci. Každé auto bychom si měli řádně prohlédnout a v případě, že najdeme nějaké závady nebo třeba jen prasklinku na čelním skle, měli bychom upozornit majitele na tuto skutečnost. Pokud bychom si nějaké závady všimli až po převzetí vozidla, mohlo by to být bráno jako závada na náš účet.

Do této kategorie řadíme i celkové čištění dodávky před jejím vrácením. Dbát bychom měli také na to, že většina půjčoven nedovoluje v autě kouřit. Pokud bychom porušili tento zákaz, musíme počítat s tím, že nám bude účtována pokuta nebo náklady s čištěním.

Co potřebujeme k pronájmu dodávky?

Určitě řidičský průkaz, bez kterého by jste prakticky ani neodjeli. Dále pak OP, možnou vratnou kauci či zálohu. Některé půjčovny vyžadují věk 23 let. Pokud je nám méně a potřebujeme dodávku, měli bychom se nejdříve v půjčovně informovat o jejich podmínkách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.