Na co se dívat při koupi elektrokola?

Poslední dobou vzrůstá obliba elektrokol. Můžete si rovnou pořídit elektrokolo, nebo zvolit přestavbu vašeho stávajícího jízdního kola. Dojedete opravdu daleko a náročný terén a profil vás nezastaví. Také pokud máte nějaký zdravotní hendikep, je elektrokolo skvělou volbou. Užijte si své cyklovýlety naplno.

Abyste si nenaběhli, bude lepší vybírat elektrokolo u specializovaného prodejce. Stejně jako u klasického kola záleží, jaké trasy a kde chcete jezdit. Můžete tedy mít elektrokolo horské, trekingové i krosové. Nejdříve si tak zvolíte typ elektrokola.

Zvažte elektromotor

Potom musíte zvážit umístění elektromotoru. Může být umístěn v předním nebo zadním náboji anebo na středu šlapání. Nejsnadnější a nejlevnější variantou je umístění elektromotoru v předním náboji. Náročnější terény však vyžadují posunutí těžiště a umístění elektromotoru v zadním náboji. Pro optimální rozložení hmotnosti a maximální výkon je nejvhodnější umístění elektromotoru ve středu šlapání, což je však také finančně nejnáročnější varianta.

Dále musíte zvolit výkon motoru elektrokola. Všechna elektrokola mívají shodně maximální možný výkon 250 W. Odlišují se však napětím. To může být od 24 V až po 48 V. Záleží na vás, jak náročné terény chcete jezdit, podle toho také vybírejte potřebné napětí.

Pak už se můžete věnovat kvalitě a materiálu rámu, vidlice, sedlovky a všech možných komponent včetně brzd.

Je toho hodně, na co si dávat pozor. Ve specializovaném obchodě jako je třeba MMR E-bike vám se vším poradí a vybraná elektrokola si také můžete hned vyzkoušet. Jejich prodejny najdete v Plzni a v Praze a jakékoli kolo vám pak doručí kamkoli po celé České republice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přečtěte si také:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *