moderni zavlazovaci systemy

Jaké vybavení potřebujete pro domácí zavlažování?

Každý, kdo vlastní zahradu po ní potřebuje rozvést efektivně vodu. Dodávka vláhy rostlinám, zelenině, stromům, ale i trávníku je nutná nejen v suchém létě, ale i v průběhu celého vegetačního období. Nejefektivnější zálivka je brzy ráno anebo naopak pozdě večer. V tu dobu se voda nejméně vypařuje a rostliny ji dokážou nejlépe využít. Díky tomu se také nejvíce vody ušetří. Aby bylo vaše zalévání nejen efektivní, ale také zábavné, je potřeba vybrat vhodný zavlažovač, hadici, postřikovač, zahradní pistoli a další vybavení.

Co všechno budete potřebovat na zalévání?

V první řadě je potřeba vybrat zavlažovač. Zvolit můžete například pulzní zavlažovač, který se jednoduše zapíchne do země a napojí se na hadici. Tento typ zavlažovače umožňuje nastavení postřikovací plochy a vzhledem k rozsahu svého dostřiku se hodí spíše na zahrady kruhových a půlkruhových tvaru. Podobně jako pulzní zavlažovač se na hadici připojuje také oscilační zavlažovač. Ten je vybaven tryskami, které se při jeho pohybu překlápí ze strany na stranu, a proto je vhodný do zahrad obdélníkový či čtvercových půdorysů. Pro ty nejnáročnější trh nabízí automatické zavlažovací systémy, u kterých lze nastavit dobu zalévání, množství vody, a další parametry. Automatická závlaha vám ušetří čas a peníze a je možné spustit ji i v době, kdy nejste doma.

Na hadici záleží

Zahradní hadice umožňuje poměrně efektivní zalévání zahrady, které je zároveň docela levné. Volit můžete hadici standardní, která se natáčí na buben s vozíkem anebo spirálovitou hadici, která dokáže ušetřit místo. Praktická je také hadice se samonavíjecím systémem, díky kterému nebudete muset hadici ručně navíjet. Hadice bývá zakončena zahradní pistolí, díky níž se vám bude pohodlně zalévat. Zahradní pistole obvykle umožňují nastavit intenzitu postřiku, ale i mlžení, proud a další funkce, které při zalévání různých druhů plodin určitě využijete.

Postřikovače nejen k zalévání

Postřikovače můžete použít jak na zalévání, tak na aplikaci postřiků, hnojiv, prostředků proti škůdcům a dalších chemikáliím, které pěstování rostlin vyžaduje. Zvolit můžete buď ruční tlakový postřikovač, který má menší objem, obvykle do pěti litrů. Alternativou k němu je zádový pístový postřikovač, jenž je pro pohodlnější nošení vybaven ramenním popruhem. Jeho objem může být klidně i okolo 10 litrů. Hodí se tedy na postřikování větších ploch. Dobrou zprávou je, že většinou vybavení pro zavlažování zahrad seženete na specializovaném eshopu zaměřeném na závlahy zahrad. Není tedy nutné nikam jezdit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.