geodet specialista

Vytyčení stavby od Visionplanu

Vytyčení stavby je nepostradatelnou činností v rámci každého stavebního projektu. Jedná se o proces, ve kterém geodetická kancelář nebo odborný geodet na základě projektové dokumentace od projektanta vytyčí v pozemku s pomocí kolíků nebo jiných nástrojů místa, kde se bude stavět.

Jak píše v článku společnost Visionplan:

„Jakmile geodet od projektanta domu obdrží projektovou dokumentaci, má za úkol podle ní vytyčit stavbu na pozemku. Jedná se tak často o jeden z prvních viditelných kroků, díky kterému poprvé na vlastní oči spatříte obrysy svého budoucího domu.

Přesnou pozici domu geodet vyznačí pomocí kolíků, které umístí do země v místech budoucích rohů základů. Dále geodet vytyčí na tzv. lavičky body znázorňující obvod základů a vnitřního zdiva. Ty stavebníkům slouží v prvních fázích stavby k fixaci vytyčených směrů a výšek. Zpravidla se umísťují v dostatečné vzdálenosti od budovaného objektu, aby se při stavebních činnostech nepoškodily. Jakmile se dokončí betonáž základů a zdění stěn, lavičky se mohou odstranit. Avšak konkrétní zadání dostává geodet od stavebníka.“

Pokud se vás vytyčení stavby týká, doporučujeme přečíst kompletní článek zde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.