termostaticke ventily

Termostatické ventily pomohou s lepší kontrolou směšování i bezpečností v domácnosti

Směšovací ventily jsou jednou ze základních součástí, které najdete v každém vodovodním rozvodu, kde potřebujete směšovat do sebe studenou a teplou vodu. Pro systém je totiž mnohem výhodnější směšovat zdroje teplé a studené vody nežli obtížně vytápět vodu z jediného zdroje.

Stejně tak jak dokáží být směšovací ventily doslova primitivní mechanickou součástkou, ale dokáží být také velice inteligentním a schopným komponentem, který může v domácnosti plnit celou řadu úloh. My se dnes podíváme konkrétně na to, jaké úlohy může plnit směšovací ventil, který je osazený termostatem.

Velice citlivé hodnoty termostatu

Termostat je zařízení, které se stará o měření teploty vody. Konkrétněji jde o to, že termostat má za úkol držet konzistentní teplotu podle toho, jak je nastavený. To je pochopitelně víceméně nemožné v případě, kdy by neměl termostat možnost neustále měřit. Každý termostatický ventil tak víceméně kontroluje sám sebe. Základním předpokladem ale je, že jsou tyto termostaty velice citlivé. Díky tomu dokáží opravdu přesvědčivě a bezpečně hlídat teplotu podle vašeho přání.

Zvýšení bezpečnosti za použití termostatických ventilů

Ačkoliv mohou mít termostatické ventily celkově poměrně dost velké množství funkcí, tak opravdu mezi ty nejpodstatnější můžeme okamžitě zařadit bezpečnost. Je to mnohem jednodušší, než byste si mohli myslet. V rámci termostatu lze automaticky nastavit horní hladinu teploty. Díky tomu tak nemůže opustit systém voda, která je teplejší než jeho nastavení. Pokud máte v domácnosti seniory, nebo malé děti, mohou být termostatické ventily opravdu účinnou ochranou před opařením.

Minimální režie, vysoká úspora

Pokud ventil neplní svoji funkci dobře, tak může docházet ke zbytečným energetickým ztrátám nebo naopak k nedostatečnému vytápění. Proto může být termostatický směšovací ventil jednou z nejdůležitějších drobných součástí systémů, které mohou silně ovlivnit jejich celkovou funkci. Přitom právě investice do této součástky se pohybuje v opravdu drobných číslech, ale může do domácnosti přinést podstatnou úsporu i pohodlí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.