466360 17064711741

Jaké typy osvětlení zpříjemní používání šatní skříně? Nechte se inspirovat

Znáte to, když si chcete večer neslyšně vzít z šatní skříně pyžamo nebo noční košili a snažíte se nesvítit, abyste neprobudili partnera? Obvykle pak skončíte tak, že zakopnete o něco na zemi a způsobíte větší rozruch než, kdybyste normálně rozsvítili. Tuto situaci ale elegantně vyřešíte, pořídíte-li si šatní skříň s již vestavěným vnitřním osvětlením. To lze do vaší skříně ale také dodatečně nainstalovat.

Vnější osvětlení skříně

Světlo uvnitř šatní skříně je v poslední době stále oblíbenějším prvkem jejího interiéru. Instalují jej do svých výrobků producenti skříní, ale i jejich uživatelé. Jeho využití závisí především na jeho umístění, ale také na intenzitě svícení a četnosti otevírání skříně. Světlo k šatní skříni lze rozdělit na vnější a vnitřní. Vnější obvykle obsahuje detektor přítomnosti a rozsvítí se tak v momentě, kdy vstoupíte před skříň. Ve srovnání s osvětlením celé místnosti vnější světlo u skříně nebývá tolik intenzivní a dostatečně osvětlí prostor skříně. Jako řešení nočního přisvícení je tak velmi praktické.

Světlo uvnitř skříně

Vnitřní osvětlení šatní skříně může být umístěno na dveřích, jsou–li posuvné, anebo může osvětlovat zvlášť každou polici či šatní tyč. Jeho smyslem je osvětlení interiéru skříně v momentě jejího otevření. Proto bývá vnitřní světlo často opatřeno detektorem pohybu dveří skříně či alespoň samostatným vypínačem. Z hlediska druhu světelného spotřebiče bývají do šatní skříně nejčastěji instalovány LED diody, případně LED pásky. U velkých skříní a šaten se můžete setkat také se zářivkami či halogenovými žárovkami.

Pozor na bezpečnost

Kvůli vašemu klidnému spaní se zajímejte o to, zda má osvětlení do skříně certifikaci pro styk s hořlavými materiály. Například LED diody se při svícení obvykle nezahřívají, nejde-li ovšem o výkonové LEDky. Přesvědčit byste se také měli, že světlo se při vašem zavření skříně samo vypne. To závisí na systému spínání osvětlení ve skříni. Nejčastěji je využíván dveřní spínač, v některých případech také infračervený senzor pohybu. Některá světla bývají vybavena dálkovým ovladačem anebo běžným vypínačem, který je potřeba manuálně zapnout i vypnout. V případě manuálního vypínače si dejte pozor, aby byl ve skříni dobře přístupný a nemuseli jste se k němu pokaždé probojovávat kopou prádla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.