Tipy na výlet Praha – nejen kulturní památky

Kulturní památky nedozírných hodnot – Pražský hrad, Malá Strana, Strahovský klášter – to a mnohé jiné nabízí levý břeh Vltavy pražanům či návštěvníkům metropole. Možná Prahu znáte jako své boty, možná se v ní příliš neorientujete a ani nevíte, jaké památky byste určitě při její návštěvě neměli opomenout. Nápomocny vám mohou být tipy na výlet Praha. Budete si tak moci naplánovat nejen historické jádro s Pražským hradem (největším hradním komplexem na světě, který figuruje v seznamu kulturního dědictví UNESCO), ale budete vědět, že za prohlídku stojí také Kunratický zámek a zámecký park, Prokopské údolí nebo Divoká Šárka. S dětmi rozhodně nesmíte vynechat Muzeum voskových figurín v Praze 1, zrcadlové bludiště na Petříně, bobovou dráhu na Proseku nebo třeba Království železnic na Smíchově. Podrobnosti najdete právě v tipech na výlet Praha, které pro vás připravuje portál venkazdyden.cz.

Kraj rybníků, lázní a lidové architektury

Opusťme Prahu a pojďme se podívat do jižních Čech (tipy na výlet Jižní Čechy). Jsou známé svými rybníky, památkami, lidovou architekturou i lázněmi. Jedním z koutů jižních Čech, který bychom mohli označit jako vlídnou končinu s drsným charakterem, jsou Volary a jejich okolí. Klima je tam rozhodně drsné, chladnější než na většině ostatního území v Čechách. Když udeří ta pravá zima, pak je snad lepší vůbec nevycházet. A přitom jde o jeden z nejkrásnějších koutů naší vlasti.

Dětská hřiště hlásí konec zimního spánku

Pokud vám nevyhovují jižní Čechy a Šumava, projděte si portál venkazdyden.cz a prohlédněte si tipy na výlet Český Ráj, tipy na výlet Beskydy, tipy na výlet České Středohoří, tipy na výlet České Švýcarsko, tipy na výlet Jeseníky a tipy na výlet Jižní Morava. Určitě najdete něco, co vás a vaše děti upoutá. Mezi občasnými výlety nezapomínejte ani na dětská hřiště Praha a dětská hřiště kdekoliv jinde. Právě nyní se začínají venkovská dětská hřiště probouzet ze svého zimního spánku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *