postylka

Blíží se váš den D a narození prvního potomka je již za dveřmi? Co ještě stihnout na poslední chvíli?

Příchod prvního dítěte zamává nejen s vaším partnerským klidem, ale také rozpočtem. Výbavička pro miminko zkrátka něco stojí a nejsou to peníze malé. Ušetřit můžete koupí cenově zvýhodněných sad oblečků, hraček a dalšího vybavení, které bude ve větším množství určitě potřeba. Kromě toho se můžete zaměřit také na výhodnou koupi dětské postýlky společně s kompletním vybavením. Celek vyjde vždy levněji než jednotlivé komponenty.

Co by rozhodně neměla postrádat dětská výbava na spaní?

Samozřejmě postýlku. Ta je základním předpokladem odpočinku miminka. Kvalitní spánek je pak důležitý pro to, aby byl váš nejmenší dobře naložený a mohl dosyta poznávat okolní svět. Postýlka ale není vše. Neméně důležitá je také matrace. Ta by měla být spíše tvrdší, vyrobená z přírodních materiálů, jako jsou například kokosová vlákna, pohankové slupky a podobně a měla by se postarat o dostatečný komfort při spánku miminka. Antialergické provedení je samozřejmostí. Z nezávadných materiálů by se měla skládat také přikrývka a polštářek do postýlky. Ten je ale doporučován spíše až pro starší děti zhruba od 1 roku věku. Mladší mohou spát buď přímo na matraci anebo v zavinovačce, aby byla jejich páteř neustále v rovině a nedocházelo k vývojovým vadám. Myslete na to, že ložní vybavení bude potřeba pravidelně větrat a čas od času také vyprat. Proto dávejte přednost takovému materiálu, který takové zacházení zvládne. Pro starší děti je pak možné již bez obav pořídit klasickou peřinu anebo prošívanou péřovou deku samozřejmě odpovídající velikosti.

A co praktické vychytávky?

I ty mohou být součástí dobře promyšlené dětské postýlky s kompletní výbavou. Jednou z nich je například ochranný návlek na matraci. Ten sice použijete opět spíše pro starší děti, které se budou učit fungovat bez plenky, navléknout jej ale můžete pro svůj klid i na matraci, na které spí čerstvě narozené miminko. Rozhodně si ale ohlídejte, abyste v sadě našli bezpečnostní mantinel, který chrání před nárazy hlavičkou do ochranné klece. Ideální je, pokud bude vyveden ve stejném designu jako zbytek postýlky a bude ji tak nenásilně doplňovat.

A něco pro krásu

Každá maminka si představuje, jak bude její drobeček spát pod baldachýnem, který jej bude chránit před přímým světlem, ale bude také vypadat tak rozkošně. Realita může být prvních několik měsíců života malého sviště opravdu tak růžová. Baldachýn by proto rozhodně měl být součástí dětské sady do postýlky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.