922 sachets cafe bio entkoffeiniert1 e1624873663344

Jaké jsou výhody konzumace kávy bez kofeinu? Je jich více, než byste čekali

Káva bez kofeinu není jen nepříjemnou nutností při zdravotních komplikacích, můžete z ní připravit také velmi chutný nápoj, s nímž si snadno spojíte podvečerní rozjímání. Vyzkoušejte kávu bez kofeinu na několik způsobů a vychutnejte si celou řadu výhod, které její konzumace skýtá. Nemusíte přece pít vždy jen nudné kafe z ještě nudnějšího hrnečku.

Káva bez kofeinu si zachovává benefity běžné kávy, ale…

Káva bez kofeinu je na tom z hlediska obsahu prospěšných látek podobně jako klasická káva s kofeinem. Kromě obsahu celé řady minerálních látek jako například hořčíku, železa, draslíku, fosforu anebo vápníku obsahuje také antioxidanty v podobě polyfenolů, dále sacharidy a vitamíny. Na rozdíl od kávy s obsahem kofeinu se ta bez něj může pochlubit minimálními vedlejšími účinky spojenými s konzumací tohoto nejznámějšího alkaloidu. Některým lidem totiž zrovna kofein může vadit. Příčinou mohou být zdravotní obtíže anebo obyčejná nadměrná konzumace kávy. Ta může vést kromě překyselení žaludku také ke svalovému třesu, mžitkám či mdlobám. I u kávy totiž platí, že nic se nemá přehánět. Pokud se ale bez pravidelného přísunu tohoto nápoje nedokážete obejít, zkuste jeho bezkofeinovou variantu.

Káva bez kofeinu pro lepší kondici trávicí soustavy

Jestliže přemýšlíte nad tím, jak připravit kávu tak, aby vám opravdu chutnala a vaše trávení jí neutrpělo, rozhodně musíte vyzkoušet kávu bez obsahu kofeinu. Ta totiž nezpůsobuje tak silný kyselý reflux jako klasická káva s kofeinem a chutná přitom stejně výborně. Navíc i její konzumace urychluje metabolismus, takže taková káva bez kofeinu po obědě může být skvělou přírodní alternativou projímadla. Konzumace kávy před sportovním výkonem pomůže také k lepším výkonům a efektivnějšímu spalování tuků. Přesně tyto účinky si káva bez kofeinu také zachovává. Navíc její konzumace snižuje riziko poškození jater při současné konzumaci alkoholu, a co si budeme povídat, mnoho z nás uvítá i fakt, že kávu bez kofeinu si můžete dát i pozdě večer, aniž by vám hrozilo, že v noci nebudete spát.

Pro koho je káva bez kofeinu vhodnou alternativou?

Tento druh kávy si mohou dopřát všichni, kdo mají s běžnou kávou potíže. Káva bez kofeinu je vhodná především pro těhotné a kojící ženy, které potřebují alespoň mírné povzbuzení pro náročnou péči o dítě a nemohou si dovolit být jako hadrová panenka. Káva bez kofeinu je ale vhodná také jako první seznámení s tímto nápojem pro mladistvé anebo pro všechny, kteří užívají léky na žaludek a nemohou si dovolit konzumovat kávu s kofeinem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *