Je lepsi ochlazovac nebo mobilni klimatizace

Je lepší ochlazovač, nebo mobilní klimatizace?

Během parních letních dnů se hodí každé ochlazení. Po čem ale sáhnout? V tomto článku vám ukážeme, jestli je lepší ochlazovač, nebo mobilní klimatizace.

Asi všichni známe pocit horka v letních měsících. V některých domech a bytech, je teplo větší, v jiných menší, v každém případě platí, že v létě všichni oceníme chladný vzduch. Ne vždy je ale vhodné domů instalovat plnohodnotnou stropní nebo nástěnnou klimatizaci. Pokud ji z jakéhokoliv důvodu nemůžete využít, může být vhodnou alternativou právě ochlazovač nebo mobilní klimatizace Pardubice.

Jak funguje ochlazovač vzduchu?

Ochlazovač vzduchu nasává teplý vzduch z místnosti a pomocí průchodu přes filtr jej ochlazuje a obohacuje o kapičky vody, které vzduch zvlhčují a dělají pocitově příjemnějším. Zvýšit efektivitu ochlazovače můžete použitím ledu nebo ledové vody. Obecně ale platí, že ochlazovač dělá vzduch příjemnějším spíše pocitově a hodí se spíše do menších místností.

Velkou výhodou ochlazovače je, že jde o velmi levné řešení v řádu nižších tisíců korun a jeho použití je velmi jednoduché – stačí zapojit do zásuvky, naplnit vodou a spustit.

Jak funguje mobilní klimatizace?

Mobilní klimatizace v sobě má chladící jednotku, nasává teplý vzduch, následně jej ochladí a vrátí do místnosti. Teplo je z klimatizace odváděno ven z místnosti.

Mobilní klimatizace do domu Pardubice dokáže místnost ochladit o mnoho stupňů. Záleží na kvalitě a provedení přístroje, ale mnohé jednotky dokážou místnost ochladit až na 15°.

Mobilní klimatizace umožňuje na rozdíl od ochlazovače vzduchu nastavení výkonu, nevytváří zbytečnou vlhkost a je mnohem výkonnější. Oproti tomu je ale dražší, v případě, že trpíte na astma může být suchý vzduch problematický, je nutné mít vyvedenou hadici ven pro odvod tepla a také je klimatizace o něco hlasitější a spotřebuje více elektrické energie.

Do malých prostorů, které chcete chladit jen příležitostně se hodí spíše ochlazovat vzduchu, pokud máte doma velké teplo, můžete využít klimatizace do domu Hradec Králové a klimatizace vám poskytne větší tepelný komfort.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *