Anhydritové podlahy a jejich výhody

Anhydritové podlahy se staly velice úspěšným nástupcem klasických betonových podlah. Speciální směs, jejíž využití je hlavně v domácím a komerčním prostředí. Při správném postupu vylévání jej lze užít také v namáhavějších prostorách, jako jsou průmyslové haly a sklady.

Důležitou příměsí je anhydritové pojivo, jehož objem a složení se liší v závislost na technologii konkrétního výrobce. Lidé dnes volí anhydritové podlahy s velkým nadšením a mohou za to právě níže uvedené vlastnosti tohoto podlahového materiálu.

Proč zvolit anhydritové podlahy?

Lité podlahy tohoto typu jsou založeny na rychlosti pokládky. Profesionální firmy, jež disponující speciálními vozy pro přípravu a vylévání anhydritu zvládnou pokrýt plochu několika stovek metrů čtverečních za den. Podlahová plocha libovolného rodinného domu bude hotova během několika desítek minut, navíc po ní budete moci chodit v relativně krátké době.

Příjemným faktorem je bezpochyby minimální smršťování na rozdíl od jiných materiálů. Praktická je také vysoká přesnost při dosažení optimální roviny, kde se drobné nerovnosti pohybují v řádu jednoho až dvou milimetrů.

Ve výčtu kladných vlastností by šlo jistě pokračovat.

  • anhydritova podlahaPři realizace i po ní nenajdete na stavbě žádný nepořádek
  • Vynikající tepelná vodivost, proto je anhydritová podlaha vhodná pro podlahové vytápění
  • Prvotřídní mechanické předpoklady
  • Nízké pořizovací náklady oproti ruční výrobě betonových podlah

Prověřená kvalita bez výztuže

Při realizaci anhydritové podlahy nepotřebujete žádné kari sítě, jak to mnozí znají z klasického betonu. S anhydritem odpadají jakékoliv dilatační spáry, jež se týkají pouze velkých ploch. Směs lze navíc vylévat při poměrně širokém rozpětí teplot, tudíž vše stihnete i těsně před zimou.

Pomyslnou třešničkou je malá tloušťka podlahy oproti betonu, což se může hodit při celkové skladbě jednotlivých vrstev.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: rakratchada torsap).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přečtěte si také:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.