Brita Fill Go Vital filtrační láhev limetková

Kupujete balenou vodu v PET lahvích? Neděláte nic dobrého pro své zdraví ani životní prostředí

Distribuce balené vody do supermarketů je otázkou několika málo posledních let. Její koupě spotřebiteli je však zejména otázkou precizně provedeného marketingu než nutností. Kohoutková voda je ve většině oblastí velice kvalitní, navíc je velmi přísně hlídána a musí splňovat náročné testy.

Myslíte si, že pitím balené vody prospíváte svému zdraví? Jste na omylu

České normy pro kohoutkovou vodu jsou v mnohém dokonce výrazně náročnější než ty evropské. Balená voda je naproti tomu od doby stočení do lahve po distribuci zákazníkovi prakticky mimo dosah všech kontrol. A přitom stačí málo. Nevhodné skladování, příliš vysoké teploty podporující vznik bakterií a dalších nežádoucích látek nebo naopak mrazy s kvalitou vody v PET láhvi udělají své. Nesmíme zapomenout ani na vliv obalu, který často obsahuje škodlivé látky, mezi jinými například Bisfenol A (BPA), jehož škodlivost na lidské zdraví prokázaly mnohé studie.

Brita Fill Go Vital filtrační láhev limetková

Proč vlastně lidí začali balenou vodu kupovat?

Mnozí se jednoduše nechali přesvědčit reklamou tvrdící, že balená voda je právě díky obalu hygieničtější a tedy zdravější než ta kohoutková. Mnoho producentů balené vody navíc ve svých reklamních sloganech sází na tvrzení, která z jejich vody dělají speciální přírodní produkt, který je výrazně zdravější než běžná voda. V mnohých případech je opak pravdou. Samozřejmě vezmeme-li v potaz například minerální vody, které opravdu pocházejí z lázeňských přírodních zdrojů a mají na svém obalu deklarován obsah minerálů, které běžná voda neobsahuje, opravdu se o jedinečné přírodní produkty jednat může. V případě běžné vody to tak ale není.

Jakou vodu tedy pít?

Možná už jste se i v restauraci setkali s tím, že vám obsluha nabídla džbánek s vodou, obvykle zdarma, případně za výrazně nižší cenu než kolik si účtovali za balenou vodu. Jak vám chutnala? V mnohých případech rozdíl mezi kohoutkovou a balenou vodou nepoznáte. Zejména ve větších městech je však kohoutková voda cítit chlórem, což je právě fakt, který většinu konzumentů od jejího pití odrazuje. Chlorová pachuť jde ale z vody odstranit. Specialista na filtraci vody doporučuje používat k úpravě vody speciální filtrační patrony, které z ní dostanou všechny pozůstatky po dezinfekci, mimo jiné i chlorovou pachuť. Ty jsou jednoduše přizpůsobeny ke vložení do filtračních lahví, které si sebou můžete vzít na cesty i do práce a v případě jejich vyprázdnění je jednoduše opět naplnit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *