kotvicnik

3 důležitá fakta o kotvičníku, která byste měli vědět

Není snad muže, který by neslyšel o kotvičníku. Často jej kupují ale spíše ženy, které ho pořizují svým drahým polovičkám. Důvodem jsou především jeho afrodiziakální vlastnosti, ale také pozitivní vliv na vyladění hormonálního systému. A to potřebuje každý muž, ale i žena ve středním věku. Je to zrovna váš případ? Pak na kotvičník rozhodně zaměřte svoji pozornost.

Jak správně užívat kotvičník?

Někteří to s jeho množstvím přehánějí. Zvláště sportovně založení muži, kteří poprvé poznají účinky kotvičníku na vlastní kůži, nechtějí přestat. Existuje však maximální denní dávka, kterou byste neměli překročit. Doporučuje se nejít nad 12 g kotvičníku denně. Optimum je pak 6 g na den. Ohled berte i na svoji tělesnou hmotnost. Zhruba půl lžičky sušené natě nebo čtvrt lžičky prášku z kotvičníku na každých 40 kg tělesné hmotnosti vám zaručí všechny jeho pozitivní účinky, a zároveň nebude příliš velkou dávkou pro váš organismus.

Jak často užívat kotvičník?

Kotvičník je sice velmi silný adaptogen a účinný antioxidant. Zároveň je to ale bylinka, jejíž účinky je potřeba vyladit s ohledem na váš organismus. I v případě kotvičníku zemního je potřeba udělat v užívání čas od času pauzu. Ideálně po zhruba měsíci až dvou pravidelného užívání. Stačí ho vysadit na asi 2 týdny, aby si organismus zvykl na běžné fungování bez kotvičníku, a můžete se ke své oblíbené bylince opět vrátit.

Na co je dobrý kotvičník?

Kotvičník samozřejmě podporuje správnou funkci pohlavních orgánů a u mužů zvyšuje hladinu testosteronu. Výhradně mužského hormonu. U žen si pak hraje s estrogenem. Výhradně ženským hormonem. Kotvičník ale není jen bylinkou pro pohlavní soustavu. Dokáže vylepšit fungování také soustavy vylučovací a kardiovaskulární. Užívat ho můžete i jako preventivní prostředek proti působení civilizačních chorob vzniklých v důsledku chronického stresu. Pokud s účinky kotvičníku ještě nemáte zkušenosti, možná je nejvyšší čas tak učinit. Nezapomeňte se před užíváním kotvičníku poradit se svým lékařem. A také nezapomeňte, že na trhu je mnoho druhů kotvičníku – nejlepší je vybrat si takový, která má ověřenou historii a pochází ze spolehlivého zdroje. Takový je o kotvičník, který si vypěstujete jako bylinku doma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.