flagafotki

Plynová nádrž – nepostradatelný prvek vytápění domu plynem

Zkapalněný plyn je stále více ceněn jako levné a ekologické palivo. Používá se nejen v průmyslu, ale i v soukromých domech, často je základem pro fungování domácnosti. Zajišťuje ústřední vytápění, ohřev vody a možnost vaření na plynovém sporáku.

Domácí plynové nádrže

Výstavba rodinných domů stále častěji probíhá mimo město. Budovy mimo městské sítě proto musí být soběstačné. Vytápění zkapalněným plynem vyžaduje instalaci speciální plynové nádrže, která umožní skladování paliva na několik dalších měsíců. Podzemní zásobník plynu je zcela neviditelný, proto je výborným řešením při použití tohoto média. Podzemní zásobník plynu je nejen diskrétní, ale také velmi bezpečný. Zcela krytý eliminuje riziko jakýchkoli vážných nehod i v případě požáru jsou  účinky oproti pozemním tankům minimální. Instalace plynové nádrže vyžaduje splnění nezbytných náležitostí stanovených v technických a stavebních předpisech, které se mimo jiné týkají způsobu umístění zásobníků na kapalné plyny na pozemku. Podle předpisů nesmí být plynové nádrže umístěny v prohlubních a mokřadech.

Nádrž na kapalný plyn – kterou si vybrat?

Domácí plynové nádrže jsou k dispozici ve dvou verzích – nadzemní a podzemní. První typ se vyznačuje umístěním na speciální stojan, přímo u domu na pozemku. Výhodou takového řešení je jistě pohodlný přístup, důležitý zejména při povinných technických prohlídkách. Na druhou stranu podzemní plynojem umožňuje libovolnou úpravu okolí domu a nenarušuje jeho uspořádání, zvláště dobré pro malé pozemky. Pronajaté nádrže na propan zůstávají majetkem společnosti a pronajímatel je povinen je udržovat v dobrém stavu. Výše nájemného často nepřesahuje několik stovek korun ročně.

Jaká je kapacita nádrže pro domácnost?

Domácí plynové nádrže jsou k dispozici v několika různých velikostech. Díky tomu snadno přizpůsobíte jejich velikost plánovaným potřebám domacností. Při výběru podzemního zásobníku plynu se můžete řídit jak velikostí vašeho domácího rozpočtu, tak pravidelností vašich příjmů. Při malých částkách je výhodnější pronajmout si menší zásobník a častěji objednávané dodávky plynu. Roční bonusy mohou naopak zvýhodnit jednorázově vyšší výdaje a pak bude výhodnějším řešením velkokapacitní zásobník zemního plynu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.