Možnosti vytápění nemovitosti

Rozhodujete se při výstavbě či rekonstrukci svého obydlí, jakému modelu vytápění dáte přednost? Hledáte řešení, jež bude vyhovovat přesně vašim potřebám, jak z pohledu jednoduché obsluhy, tak provozních nákladů?

V tom případě najděte inspiraci v několika následujících řádcích. Přinášíme vám tři nejpoužívanější varianty zařízení, s pomocí nichž se domůžete požadovaného tepla ve svém obydlí.

Plynový kotel

Ekologická komodita, s pomocí níž lze nejenom topit, ale také ohřívat vodu. Na ovládacím panelu si pohodlně navolíte vámi požadovanou teplotu, kotel sepne a vy se těšíte s příjemného prostředí. Nutno však podotknout, že více než vstupní náklady vás v tomto případě budou zajímat ty provozní.

Plyn není zrovna nejlevnější. Určitou alternativou bude zřízení samostatného zásobníku, který lze umístit pod zem nebo do prostor kolem domu.

Elektrický kotel

vytapeniNenáročné, snadno regulovatelné a jednoduché řešení, u něhož náklady na povoz stoupají výše, než u plynu. I z tohoto důvodu je elektřina využívána hlavně při vytápění nízkoenergetických a pasivních domů, kde jí není zapotřebí tolik.

Teplo může být rozváděno nejrůznějšími způsoby. Vedle ohřevu vody v klasické radiátorové soustavě jsou to i nenápadné přímotopy či moderní kamna.

Kotel na tuhá paliva vs. krb

Chcete-li ušetřit peníze za topení, pořiďte si kotel na tuhá paliva v podobě dřeva a uhlí. Popřípadě vsaďte na teplovzdušné a teplovodní krbové vložky, jež vytopí celou vaši nemovitost. Kromě příjemné úspory se však připravte na trochu více práce okolo.

Musíte počítat s pravidelným přikládáním, i když to lze do značné míry vyřešit automatickými kotli nebo peletkovými kamny se zásobníkem. Někdo si k tomu připočte ještě zpracování samotného dřeva.

Je tedy pouze na vás, jakou cestou se vydáte a kolik ve finále za teplot zaplatíte.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: radnatt).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přečtěte si také:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *