22853 1 ezgif 2 353010f1681

Tvorba svatebních stolů – inspirace pro každou nevěstu

Když si představíte svůj svatební den, co vidíte? Svatební kapli, cestičku posypanou okvětními plátky, několika patrový dort a možná i krásně zdobené svatební stoly, u kterých se hosté sejdou, aby společně oslavili váš velký den. Svatební stoly jsou srdcem každé oslavy, místem, kde se sdílejí příběhy, smích a vzpomínky. Pojďme se podívat na to, jak můžete vytvořit svatební stoly od kterých vaši hosté nebudou chtít odejít.

Výběr stylu a tématu

Předtím, než začnete s výběrem dekorací, byste si měli ujasnit styl a téma svatby. Chcete něco tradičního, moderního nebo jste spíše zastáncem rustikálního stylu? Když si už na začátku určíte, v jakém stylu chcete, aby se celý váš svatební obřad nesl, dost vám to usnadní rozhodování při výběru dekorací, barev i materiálů.

Tabulky a uspořádání

Rozmístění stolů je důležité nejen vzhledem k tanečnímu parketu a pohodlí hostů. Při jejich rozvrhování zvažte, zda chcete raději jeden nebo dva dlouhé stoly nebo víc samostatně stojících kulatých stolů, či kombinaci obojího. V případě, že zvolíte variantu s více stoly, hodí se mít je označené například dřevěnou stojací číslovkou na stůl. Jakmile budou stoly na místě, raději ještě zkontrolujte, zda má každý host dostatek prostoru a dobrý přístup ke svému místu.

Dekorace a prostírání

Dekorace jsou tím, co udělá vaše svatební stoly jedinečnými. Nesmí chybět květiny, svíčky, ubrusy, ubrousky a další dekorativní prvky. Nezapomeňte na hlavní dekoraci stolu, která bude stát v jejím středu. Může být jednoduchá, jako váza s květinami, nebo složitější, jako kaskádové květinové aranžmá.

Jmenovky a zasedací pořádek

Jmenovky a zasedací pořádek pomáhají hostům najít své místo bez zbytečného zmatku a nedorozumění. Samotné jmenovky můžete sladit s hlavním tématem svatby, například použít přírodní materiály jako jsou dřevěné svatební cedulky se jménem pro rustikální svatbu nebo elegantní kaligrafii pro formální událost.

Nápoje a skleničky

Na stole nesmí nikdy chybět nealkoholické nápoje a skleničky na každý druh pití. To zahrnuje skleničky na vodu, víno, šampaňské a další nápoje podle vašeho výběru. Ujistěte se, že vše je dostupné pro všechny hosty a je o ně dobře postaráno.

Sladký koutek a občerstvení

Svatba bez pořádného občerstvení by snad ani nebyla svatbou. Mimo hlavní jídlo, které budete servírovat všem hostům připravte také samostatný stůl s občerstvením a sladký koutek plný jak jinak než sladkostí. Dezerty, muffiny, zákusky, koblížky… zkrátka to na co máte chuť.

Osvětlení

Něco, na co spousta lidí úplně zapomíná je osvětlení. To dokáže vytvořit tu správnou slavnostní a romantickou atmosféru. Centrální stropní osvětlení doplňte svíčkami na stolech, světelnými řetězy, příhodně rozmístěnými lucernami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.