postel

Jak vybrat matraci, která vám přinese odpočinek i sladké sny?

Věděli jste, že v posteli strávíme zhruba třetinu života? Chcete-li být ráno svěží a plní energie, je potřeba, abyste každý večer uléhali ve zdravém prostředí a v přirozené poloze s oporou páteře. Proto byste měli vědět, jak vybrat správnou matraci, která vám nabídne potřebný komfort i veškeré další zdravotní benefity.

Jak často budete na matraci spát?

Pořizujete matraci do ložnice, kde budete trávit každý večer? Nebo naopak do pokoje pro hosty, kteří zde budou přespávat jen výjimečně? Právě této skutečnosti přizpůsobte výběr matrace, její výšku i samotnou tvrdost. Pro pravidelné používání jsou určeny matrace s dlouhou životností.

Typicky jde o matrace latexové, z paměťové pěny, taštičkové, přírodní i bio-ručně šité. K příležitostnému přespávání se potom hodí rozkládací matrace, případně levnější pěnové matrace z PUR či HR pěny. Zvolit můžete i sendvičové nebo pružinové matrace.

Vyberte správnou tvrdost

Aby vám matrace poskytla veškeré potřebné benefity a mohli jste z jejích výhod těžit dlouhodobě, je potřeba zvolit správnou tvrdost. Nejměkčí matrace jsou latexové, či ty vyrobené z tzv. studené pěny. Stále oblíbenější jsou i matrace z tzv. líné či paměťové pěny, které ocení osoby s bolestmi kloubů nebo senioři.

Vyšší tvrdostí se vyznačují latexové, pěnové, pružinové, taštičkové a sendvičové matrace, případně také ty z paměťové pěny. Tužší matrace bývají většinou vyplněné kokosovým vláknem či koňskými žíněmi, které matracím dodávají nejen vyšší tuhost, ale i výrazně lepší prodyšnost, a jsou proto vhodné pro alergiky.

Matrace s vysokou tuhostí jsou určené pro spáče vyšší váhové kategorie. Díky speciálnímu profilování jednotlivých částí matrací, jsou matrace vybaveny až sedmi anatomickými zónami pro lepší spánek. Tvrdost matrace byste měli přizpůsobit nejen vašim aktuálním potřebám, ale i hmotnosti.

Jak vysokou matraci vybrat?

Matraci vybírejte s ohledem na vaši hmotnost a typ postele. Při výběru by nicméně mělo platit, že minimální výška matrace pro dospělou osobu by měla činit alespoň 15 cm. Pokud máte vyšší hmotnost, volte ještě vyšší matraci. Naopak dětem postačí matrace s výškou okolo 10 cm. Bohatou nabídku matrací různých typů najdete na webu Luceda.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.