obrabeci centrum

5 nejlepších obráběcích strojů vhodných pro profesionální dílnu

Obráběcí stroje jsou základním stavebním kamenem průmyslové výroby, která mění surovinu na přesně definované kusy. V roce 2023 jsme svědky dalšího vývoje v této oblasti s příchodem nových, vysoce výkonných strojů, které zvyšují efektivitu a kvalitu výroby. Následuje přehled 5 nejlepších obráběcích strojů, které jsou v současné době na trhu.

  1. DMG MORI CLX 450

DMG MORI je jedním z předních výrobců v oblasti obráběcích strojů a jejich model CLX 450 je v roce 2023 na vrcholu. Tento univerzální soustruh je vybaven nejnovějšími technologiemi, včetně integrovaného obráběcího centra CNC, které umožňuje vysoce přesné operace. CLX 450 je také vybaven automatizovaným systémem pro výměnu nástrojů, což značně zvyšuje jeho výkonnost a produktivitu.

  1. Haas Mini Mill

Haas Mini Mill je kompaktní, ale výkonný obráběcí stroj, který je ideální pro malé a střední výrobní podniky. Přestože je menší než většina jiných strojů na trhu, Mini Mill nabízí velkou výrobní kapacitu a velmi přesné výsledky. Jeho CNC obráběcí centrum je jednoduché na ovládání a je schopné provést širokou škálu operací.

  1. Mazak INTEGREX i-200S

Tento víceúčelový obráběcí stroj od Mazaku kombinuje několik operací do jednoho stroje, což šetří místo a zvyšuje efektivitu výroby. Jeho dvojitý vřetenný design umožňuje simultánní obrábění, což zkracuje dobu výroby. Stroj je vybaven sofistikovaným obráběcím centrem CNC, které umožňuje velmi přesné operace.

  1. Biesse Rover A

Pokud jde o CNC stroje na dřevo, Biesse Rover A je těžké porazit. Tento stroj nabízí vysokou flexibilitu a výkon při zpracování dřeva a vyniká v rychlé a přesné výrobě. Jeho pokročilý softwarový systém umožňuje snadné programování a plánování výroby.

  1. SCM Group Morbidelli m100/m200

Morbidelli m100/m200 od SCM Group je dalším vynikajícím strojem pro zpracování dřeva. Tento univerzální CNC stroj nabízí neuvěřitelnou přesnost a flexibilitu při řezání, frézování a vrtání dřeva. Jeho pokročilé CNC obráběcí centrum umožňuje snadné a rychlé nastavení a mění jej v ideální stroj pro výrobu na míru.

Výsledkem je, že obráběcí stroje se stále vyvíjejí a zlepšují, aby splnily rostoucí požadavky průmyslové výroby. Tyto 5 strojů, které jsme zmínili, jsou jen špičkou ledovce v tom, co je k dispozici na trhu v roce 2023.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.