zarizovani pokoje

Tak takto ne: Největší chyby v zařizování obývacího pokoje

Obývací pokoj je místo, kde trávíme příjemný a relaxační čas. Mnohdy je to místnost, kde se rodina schází, nebo kde se potkáváte s přáteli. Co by zde rozhodně nemělo chybět a čeho se vyvarovat?

Obývák jako za starých časů

Útulný neznamená přeplácaný. Máte stále ve svém obývacím pokoji vystavené dárky od tetiček z druhého kolene, suvenýry z dávných cest, nebo prastaré fotografie? Obývací pokoj není muzeum vzpomínek. Měli byste se zde cítit příjemně a útulně, nikoliv melancholicky a pohnutě. Základem jsou krásné záclony, které budou svou délkou odpovídat vašim požadavkům. Garnýže by v zimě měly nést o něco kratší záclony, které zajistí, že teplo z radiátoru neuteče do okenního prostoru. Pohovka, obývací stěna, a je to. Úklid bude rychlý a příjemný.

Hlavně, ať něco nevyliješ

I když si to budete bytostně přát, domov není sterilní místo, kde se jen dodržují pravidla. Počítejte s tím, že se zde občas něco vylije. Děti si na pohovku vezmou zmrzlinu nebo čaj, návštěva vylije trochu vína na koberec nebo přímo na křeslo či gauč. Odsoudit je kvůli tomu k opovržení není správné. Snažte se proto volit materiály, které se dají dobře udržovat. Máte textilní pohovku a koberec k tomu? Každý rok si objednejte čištění pohovky a koberců, pro klid na duši.

Kolik nás tu vlastně bude?

Víte, že tvoříte prostor pro mnoho lidí? Snažte se zajistit místo k sezení skutečně všem. Může to být na úkor pohodlí. V malé místnosti nic jiného nevytvoříte. Důležité je, ať se do pokoje vejdete všichni. Kdo má k dispozici větší prostor, dobře si spočítejte, zda se vám vyplatí investice i do rozkládací pohovky. Uděláte si společný rodinný televizní večer v pelíšku?

Obývací pokoj je místem určeným k setkávání. Dopřejte mu barevnost, zeleň, ale také dostatek vzdušnosti a místa pro inspiraci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.