Jak vybrat instalační krabici? Řiďte se našimi radami

Kvalitní instalační krabice je otázkou života a smrti nejen v průmyslových provozech. A my vám poradíme, jak ji správně vybrat.

Instalační krabice je základem každé kvalitní elektroinstalace. Aby ale mohla dobře fungovat i v náročných provozech, musí být výrazně přizpůsobena. O tom, jak by měla vypadat, si povíme právě v tomto článku.

Výběr instalační krabice

Hned na začátku vám povíme, že elektro instalační krabice pro náročné průmyslové provozy musí splňovat poměrně přísná měřítka. Základem je odstranit ostré hrany, drsné plochy, otřepy, výronky či závity. Kdyby s nimi přišly do styku vodiče, mohlo by dojít k tragédii. Zejména v provozech, kde hrozí proniknutí oleje do samotné elektroinstalace, je doslova nutností sáhnout po kvalitní izolaci kabeláže.

Ochranu proti oleji by ale měla poskytovat už samotná krabice instalační. Při jejím výběru dbejte na to, aby měla dostatečný stupeň ochrany proti tekutinám. Aby se uvnitř krabice nehromadil olej a vlhkost, je dobré vybrat krabici s malým otvorem – zhruba o průměru 6 mm.

Jak vybrat instalační krabici Řiďte se našimi radami

Dodatečná ochrana

V přehlednosti je síla. Proto se snažte vytvořit elektroinstalaci tak, aby byla oddělena od dalších prvků vaší výroby. Zejména od vzduchového, olejového a vodního potrubí. Pokud prochází stejnou cestou, nezapomeňte je od sebe odlišit. Stačí k tomu barva nebo pásek. Důležité ale je, aby to pochopili i zaměstnanci a technici, kteří budou provádět údržbu.

Další úrovně ochrany dosáhnete, pokud zvolíte elektroinstalační trubky. V průmyslové výrobě jsou nutností, sáhnout po nich můžete i v jiných odvětvích. Trubky totiž poskytují dodatečnou ochranu vaší elektroinstalace. Jsou dostatečně tvrdé a pevné, takže vydrží i nešetrné zacházení. Vybírejte pouze trubky vyrobené z pozinkované oceli nebo materiálů odolných proti korozi. Využít můžete také protihlukové krabice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *